بنده تحصیلات عالی در علوم پایه پزشکی دارم و آدم معتقدی هستم. چند وقت پیش خوابی دیدم و تصمیم گرفتم در زمینه ی ادیان مختلف مطالعه داشته باشم. راهنماییم کنید که از کجا شروع کنم؟

مردم اسلامی را که از زبان شما روحانیون محترم شیعه گفته شود را قبول ندارند مخصوصا نسل جوان و این مقصرش سیاسی کردن و دولتی کردن حوزه بود.

چه کاری انجام دهیم، که خدا در این دنیا از ما راضی باشد، سکرات مرگ رو به سلامتی عبور کرده و در موقفات عالم برزخ راحت بگذریم؟

افرادی که نمی توانند در روز جمعه برای نماز جمعه شرکت کنند ودر خانه هستند، حتما باید یک ساعت بعد از اذان ظهر نماز ظهر خود را بخوانند یا می توانند تا اذان گفتن مثل روزهای عادی نماز خود را اول وقت  بخوانند؟

بنده دختری مجرد هستم که تاکنون خواستگاران متعددی داشتم و به آنها جواب رد داده ام ولی بخاطر مسائل مادی نبوده است بلکه هیچکدام اهل نماز و تقوا نبودند و همین باعث شد که سن من بالا برود و موفق به ازدواج نشدم. من در یک خانواده ی مذهبی بزرگ شدم و از 8 سالگی نماز خواندم و از 9 سالگی روزه گرفتم. مرحوم پدرم به من قرآن و احکام یاد دادند و از همان ابتدا با نماز و قرآن و دعا انس گرفتم و اینچنین بزرگ شدم و به حلال و حرام اهمیت می دهم و برایم مهم است که فردا همنشینم شخصی، دین دار و اهل نماز و روزه باشد. همیشه از خدا سر نماز طلب همنشین پاک و صالح  و دیندار و اهل زندگی میکنم اما نمیدانم چرا دعاهایم به اجابت نمی رسد. نمیدانم گره و مشکل کارم کجاست، تمام اعمال و دعاهای مستحبی را ‌‌به جا آوردم ولی مستجاب نشد. هر چه سنم زیادم تر می شود نگرانی ام بیشتر میشه نمی دانم چه کار کنم. این موضوع برام دغدغه ذهنی است لطفا مرا راهنمایی کنید.

امام خمینی (ره) پیش از انقلاب فرموده بودند که ما فقر را از بین می بریم. آیا اکنون آن وعده تحقق یافته است. آیا این همه فقر و بچه های کار و گور خواب و کارتن خواب که در کشور هستند تحقق وعده های امام بوده است؟

من در زمان وفات امام خمینی (ره) سه سال داشتم، و اکنون همانند خانواده، مقلد ایشان هستم. آیا باید مرجع تقلیدم را عوض کنم؟

در همه ی تنگناها و مشکلات اجتماعی و لحظات حساس از مردم برای حفظ حیثیت اجتماعی و حفظ پرچم مقدس خواسته میشود که در صحنه حضور داشته باشند، مگر نه اینکه در مراسم اعدام از خانواده اولیاء دم میخواهیم که حضور داشته باشند تا شاید در لحظه ی کشیدن طناب دار از اعدام صرفنظر کنند؟ الان علیرغم اینکه این جوانان اشتباه کرده باشند، همان مردم می خواهند که از اعدام این سه جوان صرف نظر شود تا آنان به آغوش خانواده شان بر گردند.

برادرشوهرم پس ازدواج؛ دچارمشکل شدند و به طلاق منجر گشت که به خاطر مسائل مالی بود. در این بین غیبت زیاد اتفاق افتاد. حالا بعد از مدتی متوجه شده ام که مسائل اخلاقی نیز در بین بوده است که برادرشوهرم مقصر است. خواستم تماس بگیرم و از همسرش حلالیت بطلبم؛ ولی نظر خانواده این است که با توجه به معضلاتی همچون تقسیم ارث مشکل بزرگتری ممکنه رخ دهد و بحثی شکل بگیرد. وظیفه ی شرعی من چیست؟

چه کاری انجام دهیم، که خدا در این دنیا از ما راضی باشد، سکرات مرگ رو به سلامتی عبور کرده و در موقفات عالم برزخ راحت بگذریم؟

طراحی و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری رسانه