اگر تعداد اذکار در نماز شب بیشتر شود آیا نماز باطل است؟ مثلا العفو را 305 مرتبه بگوید؟

خانم مسلمانی در خارج از کشور مجری برنامه ی زنده ی تلوزیونی است، گرچه صدایش را نازک نمی کند و سنگین صحبت می کند امام موهایش حجاب ندارد، حکم پولی که از این طریق کسب می کند چیست؟

خانمی با اینکه از گناهان قبل توبه کرده و خواب شهید ابراهیم هادی را دیده بودند اما همسرشان از ایشان میخواهد که فعل حرام مرتکب شود و به مقدسات نیز توهین می کند. می خواهد جدا شود اما خانواده اش از او پشتیبانی نمی کند و از او میخواهند تحمل کند. همسرش مدام او را مورد ضرب و شتم قرار می دهد و اگر طلاق نگیرد به گناه میافتد. تکلیف چنین شخصی چیست؟

چرا خداوند با این که اطلاع داشته عده ای گناه می کنند و مجازات می شوند، اما آنها را خلق کرده؟

من پسری بیست و پنج ساله دارم که به نماز و روزه مقید است اما اکنون به طور کلی از دین برگشته است. با او که صحبت می کنم با این اوضاع اقتصادی بسیار ناامید است. لطفا مرا راهنمایی کنید.

من پسری بیست و پنج ساله دارم که به نماز و روزه مقید است اما اکنون به طور کلی از دین برگشته است. با او که صحبت می کنم با این اوضاع اقتصادی بسیار ناامید است. لطفا مرا راهنمایی کنید.

در مورد فرزندان و نوه هایی که بعضا نسبت به احکام دین همچون بی حجابی و نخواندن نماز و غیره دهن کجی نموده و اهمیتی به سخنان بزرگتر­ها نمی دهند و در جشنها و مراسماتی همچون عروسی­ها محرم و نامحرم برایشان اهمیتی ندارد، وظیفه بزرگترها چیست؟ آیا قطع صله ی رحم اشکالی ندارد؟

بنده در سال خمسی به ارزش شش میلیون تومان سهم داشتیم و یک میلیون نیز نقدینگی در حسابمان بود حال آیا به هفت میلیون تومان خمس تعلق میگیرد یا فقط به یک میلیون تومان تعلق میگیرد؟

در مداحی ها یا مولودی ها مشاهده می شود که برای جلب توجه مردم و یا اشاره به وقایعی، از داستان هایی استفاده می شود که برخی قسمت های­ آن واقعیت ندارند و سلیقه سراینده یا نویسنده در آن وجود دارد. مثلا درباره حضرت رقیه (س) می گویند که جلوی سر مبارک امام حسین (ع) می فرمایند: «پدر! نپرس از من که چرا گوشواره ندارم. مگر من از تو می پرسم که چرا انگشتر نداری؟» آیا شعر گفتن یا نوشتن داستان هایی بدین شکل که رواج پیدا کرده است، اشکالی ندارد؟

من دختری هجده ساله هستم که خانواده ام از لحاظ حجاب غیر مذهبی هستند. ولی راجع به نماز و احترام به ائمه خیلی اهمیت قائلند. ولی خودم خیلی علاقه دارم و آرزو داشتم در خانواده ی مذهبی باشم مدتی هم با همراهی دوست خوبی، چادر پوشیدم و حجابم را کاملا رعایت کردم اما به خاطر تمسخر فامیل و تنها بودن طرز فکر و عقیده ام تسلیم شدم و در واقع تصمیم گرفتم در زندگی جدیدم در آینده با همسرم این راه را پیش بگیرم. لطفا مرا رهنمایی کنید.

طراحی و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری رسانه